sajadieh
26 اسفند 1401 - 13:41

سامانه اینترنتی اسکان اضطراری زائران در مشهد ایجاد شد

معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس از طراحی و اجرای سامانه اسکان اضطراری برای زائران حرم مطهر رضوی خبر داد‌.

سید جلیل بامشکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس، در خصوص موضوع اسکان زائرین نوروزی، اظهار داشت: همه ساله مشهد به یمن وجود حرم مطهر رضوی میزبان زائرین بسیاری است که هر یک از اقصی‌نقاط کشور و کشورهای مختلف به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند.

وی افزود: یکی از مشکلات و چالش‌های اساسی مشهد در پذیرایی از زایرین بحث اسکان آنها است. شهرداری مشهد به عنوان پشتیبان حوزه اسکان بحث اسکان اضطراری را به منظور خدمت به زائرین امام هشتم(ع) را در دستورکار داشته و 42 محل اعم از کمپ‌ها و سالن‌های مدیریت بحران را در مناطق مختلف بدین منظور آماده‌سازی کرده است.

معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: یکی از نکاتی حایز اهمیت در موضوع اسکان، بحث اطلاع‌رسانی و معرفی این فضاها به زائران است. از این رو شهرداری مشهد به منظور تسهیل اسکان زائرین سامانه eskan.mashhad.ir را طراحی کرده است.

وی افزود: زائران جهت ثبت‌نام اسکان اضطراری می‌توانند به سامانه مذکور مراجعه کنند. در نخستین صفحه از این سامانه اطلاعات کلی اعم از نحوه ثبت‌نام، مراکز اسکان، قوانین و مقرارت و غیره جای‌گذاری شده است.

بامشکی ادامه داد: در سامانه اسکان پس از مشاهده ظرفیت هر مرکز اسکان می‌توان برای حضور ثبت‌نام کرد. در این سامانه موقعیت فعلی فرد شناسایی و نزدیک‌ترین محل اسکان معرفی می‌شود. با ورود به قسمت نقشه همراه من نیز می‌توان برای رسیدن به مرکز مورد نظر مسیریابی کرد.

وی با اشاره به سایر امکانات سامانه اسکان، خاطرنشان کرد: افراد پس از ورود به این سامانه با استفاده از نقشه همراه من به اماکن تاریخی مشهد، بقاع متبرکه، بوستان‌های سطح شهر، پایگاه راهنمای زائر، درمانگاه، مساجد و هتل‌ها و مراکز اقامتی دسترسی خواهند داشت.

انتهای پیام/282/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097553